lu.se

Medicinska fakulteten

Lunds universitet

Meny

Kontakt

Kansliet sitter delvis ute i verksamheten och delvis på EB-blocket plan 2. För adress till respektive person, vänligen sök i Lucat. Maila gärna till institutionens funktionsadresser:

För HR-frågor: hr.ilm@med.lu.se
För reseräkningar: res.ilm@med.lu.se
För frågor om ekonomi: ekonomi.ilm@med.lu.se

Adress:
Kansli ILM Lund
Klinisk kemi, Universitetssjukhuset, 221 85 Lund
(Hämtställe 32)

Prefekt och biträdande prefekter

anna rignell hydbom l

Prefekt

Anna Rignell-Hydbom
046-222 16 30
prefekt.ilm@med.lu.se

ha

Bitr prefekt GA

Håkan Axelson
046-222 64 34
hakan.axelson@med.lu.se

johan flygare

Biträdande prefekt FU
Johan Flygare
046-222 06 87
johan.flygare@med.lu.se

marianne jansson

Bitr prefekt HMS-frågor

Marianne Jansson
046-222 17 70
Marianne.Jansson[a]med.lu.se

Kansli

lhinn skoog

Administrativ chef
Lhinn Skoog
046-222 16 08
lhinn.skoog[a]med.lu.se

andrea nord l

Administrativ koordinator
Andrea Nord
046-222 15 16
andrea.nord@med.lu.se

johanna porsklev burfelt

Personalsamordnare
Johanna Porsklev Burfelt
046-222 16 99
johanna.porsklev_burfelt@med.lu.se

emelie jalge n k

Personalsamordnare
Emelie Jalgén
046-222 15 49
emelie.jalgen[a]med.lu.se

ulrika af sillen

Personalsamordnare
Ulrika af Sillén
ulrika.af_sillen@med.lu.se

cecilia nyqvist

Utbildningsadministratör
Cecilia Nyqvist
046-222 47 38
Cecilia.Nyqvist[a]med.lu.se

asa hansdotter

Kommunikatör
Åsa Hansdotter
046-222 18 87
asa.hansdotter[a]med.lu.se

maria oehlin

Ekonomiadminstratör
Maria Öhlin
046-222 30 88
maria.ohlin@med.lu.se

hanna barjosef

Ekonom
Hanna Barjosef
046-222 04 62
 hanna.barjosef@med.lu.se

anette welin

Ekonomihandläggare
Anette Welin
046-222 82 72
Anette.Welin[a]med.lu.se

rene fernando

Ekonom
Rene Fernando
046-222 30 96
rene.fernando@med.lu.se

eyliin koehler

Ekonom
Eyllin Köhler
046-222 30 81
eyllin.kohler@med.lu.se

kent lundgren

Ekonom
Kent Lundgren
076-119 55 46
kent.lundgren@med.lu.se

okaend

Ekonom
Thorsten Hammaburg
046-222 83 72
thorsten.hammaburg[a]med.lu.se

alvin l l

Ekonom
Alvin Lagerson
046-222 30 69
alvin.lagerson@med.lu.se