lu.se

Medicinska fakulteten

Lunds universitet

Kontakt, ledning och organisation

Programdirektör

Olof Sandgren
Olof.Sandgren@med.lu.se
 

Studierektor

Helena Andersson
tel 046-17 78 33
Helena.Andersson@med.lu.se 

 

Studievägledning

Eva Wallstedt-Paulsson
Tel 046-222 19 66
Eva.Wallstedt-Paulsson@med.lu.se 

Utbildningsadministratör

Bosse Carlsson
Tel 046-17 27 76
audlog@med.lu.se 

Ledning

Kommittéer

Nämnden för rehabiliteringsutbildning

Emelie Josephsson, utbildningsadministratör/nämndsekreterare
046-222 72 37
Emelie.Josephsson@med.lu.se

Sara Holmgren, utbildningsadministratör
046-222 72 19
Sara.Holmgren@med.lu.se

Jessica Lindell, utbildningsadministratör
046-222 44 48
Jessica.Lindell@med.lu.se

Relaterad information

Största delen av utbildningen är förlagd till Avdelningen för logopedi, foniatri och audologi

Hitta hit:

Lasarettsgatan 21, 3 tr
SUS Lund